Kondička

24. června 2015 v 0:10 | VsH |  Co nového na hřadě /časem možná na hradě/
Vyběhla mírný kopeček ke garážím a funící se hlásila k až moc štíhlému šedesátníkovi (byl i zvláštně dýchavičný, nejspíš mu časem doporučí RTG plic):
- Čekáte na mě?
- Máte kondičku?
- Nemám, to bych nedýchala, jak dýchám.
- Já myslel kondiční jízdu.
- Aha, žerty stranou, ano, mám kondiční jízdu.
- Máte řidičák?
- Ano.
- A jezdila jste někdy?
- Ano.
- Fajn.
- No, moc bych se neradovala.
Pokračování zítra...

Na druhou hodinu přišla včas, ba dokonce dříve než sám instruktor, který byl na místě prý již před půl hodinou, ale zašel si ještě domů dát prádlo dolů ze sušáku, neboť "má ženu na nic".
- Ale to určitě není pravda.
- Je to pravda, mám ji na nic.
- Tak na něco ji jistě máte.
- Nemám, to musím vědět nejlíp, ne?
Už nepolemizovala. Přijela malá, žlutá Toyotka s mladou řidičkou a instruktorem nestorem (později jí tuto domněnku potvrdilo sdělení, že je pánovi 82let).
- Podívejte, jakou má dědula mladou kočenku.
- No, řekla bych, že je tam až příliš velký věkový rozdíl, to snad už ani nemůže být inspirativní. Ostatně, to od Vás není hezké, takhle si přede mnou povzdychnout.
- Ale ne, tak jsem to nemyslel.
Ale myslel, je o tom stoprocentně přesvědčena a nejhorší je, že jí to ani nevadí.
Mladá řidička beze slov odchází. Starší pán něco zapisuje, pak obezřetně vystupuje. Ona si dává tašku na zadní sedadlo a za čerstva mu napráská:
- Si představte, že tady kolega Vám nepokrytě záviděl mladou klientku a nebylo mu vůbec hloupé to říkat přede mnou. Pokud se vrátíme pomačkaní jak harmonika, může za to on, protože mě naprosto rozhodil.
- To nemá co závidět, vždyť ta holka celou dobu nepromluvila, akorát v půlce jízdy řekla "aha". Minule jsem jí třikrát jemně šeptal "trojka, trojka, trojka" a pak jsem to nevydržel, sáhl jí na ruku na řadící páce, ona sebou cukla a od té doby sebou cuká pořád. Na další hodině mi vzkázala od přítele, že mě bude žalovat, pokud ji budu tlouct. Přitom já jsem ji netloukl, ale chuť jsem měl. Ona je, myslím, Ruska. Jednou jsem měl taky takovou mladou, taky sebou cukala, když jsem jí sáhl na ruku, ale pak se ukázalo, že je jeptiška. To jsem měl jednou dvě jeptišky, jedna měla nohu vel. 47, nosila bagančata, vážila asi 120kg. Měla takový zadek (ukazuje plné rozpětí paží, pozn. aut.), nemohla používat ruční brzdu, protože ji zasedla. A ta měla kamarádku druhou jeptišku, ta byla úplný opak, přes malého psa neviděla tramvaj a ty dvě, když šly spolu, tak vypadaly jako Lada sto desítka a smart.
Nevěděla, jak vypadá Lada 110 přesně, ale bylo jí jasné, že bude dost široká. Je rozhodnuta, příště si požádá o Nestorka, přestože má ponožky v sandálech!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama